Namn Verksamhetsområden Telefon Email
Karl-Johan Alvarsson
Biträdande jurist
Tvistelösning
Kommersiella avtal
Företagsförvärv och bolagsrätt
Entreprenad- och konsulträtt
08 505 646 01 kalvarsson@kilpatricktownsend.com
Hanna Björklund
Biträdande jurist
Arbetsrätt
Tvistelösning
Företagsförvärv och bolagsrätt
Jacob Ericson
Biträdande jurist
Entreprenad- och konsulträtt
Tvistelösning
08 505 646 35 jericson@kilpatricktownsend.com
Jens Fallgren
Biträdande jurist
Entreprenad- och konsulträtt
Tvistelösning
08 505 646 04 jensfallgren@kilpatricktownsend.com
Charlotta Hahn
Biträdande jurist
Fastighetsrätt och transaktioner
Företagsförvärv och bolagsrätt
Kommersiella avtal
Bank och finans
Hyresrätt
08 505 646 16 chahn@kilpatricktownsend.com
Madeline Holmqvist Skantz
Trainee
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
08 505 646 26 mholmqvist@kilpatricktownsend.com
Jonas Lenhammar
Biträdande jurist
Fastighetsrätt och transaktioner
Hyresrätt
Företagsförvärv och bolagsrätt
Arbetsrätt
08 505 646 34 jlenhammar@kilpatricktownsend.com
Johan Lindgren
Biträdande jurist
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
IT- och immaterialrätt
Internutredningar och regulatoriska undersökningar
Ida Lundin
Biträdande jurist
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
Dennis Lundquist
Biträdande jurist
Entreprenad- och konsulträtt
Tvistelösning
Fastighetsrätt och transaktioner
Hyresrätt
Offentlig upphandling
08 505 646 48 dlundquist@kilpatricktownsend.com
Marcus Munk
Advokat
Entreprenad- och konsulträtt
Tvistelösning
Fastighetsrätt och transaktioner
08 505 646 41 mmunk@kilpatricktownsend.com
Jens Nilsson
Biträdande jurist
Offentlig upphandling
Tvistelösning
08 505 646 40 jnilsson@kilpatricktownsend.com
Tobias Öd
Advokat
Företagsförvärv och bolagsrätt
Kommersiella avtal
Arbetsrätt
08 505 646 33 tod@kilpatricktownsend.com
Anna Palmgren
Biträdande jurist
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
08 505 646 68 apalmgren@kilpatricktownsend.com
Andrea Ploman
Trainee
Fastighetsrätt och transaktioner
Kommersiella avtal
08 505 646 45 aploman@kilpatricktownsend.com
Lukas Rozenau
Biträdande jurist
Entreprenad- och konsulträtt
Tvistelösning
08 505 646 05 lrozenau@kilpatricktownsend.com
Emilia Strömberg
Biträdande jurist
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
08 505 646 38 estromberg@kilpatricktownsend.com
Hanna Sundberg
Advokat
Fastighetsrätt och transaktioner
Hyresrätt
Företagsförvärv och bolagsrätt
Kommersiella avtal
08 505 646 07 hsundberg@kilpatricktownsend.com
Johan Wedsberg
Biträdande jurist
Tvistelösning
Entreprenad- och konsulträtt
08 505 646 17 jwedsberg@kilpatricktownsend.com